3 kasulikku taime, mis aitavad pühad tervislikumalt veeta

 (1)

3 kasulikku taime, mis aitavad pühad tervislikumalt veeta
Viirpuu marjadFoto: Wikimedia Commons

Pühadega kaasneb tihti igapäevaselt harjumatu toidu- ja joogipoolise rohke tarbimine. Võimaliku kehva enesetunde puhul on abi alljärgnevatest ravimtaimedest.  • Lagritsa ehk magusjuure juurt kasutatakse raviotstarbel juba üle 5000 aasta, nagu nähtub vanadest hiina traktaatidest. Seda kasutatakse laialdaselt mitte ainult rahvameditsiinis, vaid ka traditsioonilises ravipraktikas. Lagritsajuureekstraktil on põletikuvastane, allergiat leevendav toime, ta reguleerib organismis vee ja soolade ainevahetust. Seega aitab ta päris hästi likvideerida nii liigsöömise kui ka alkoholitarbimise tagajärgi. Lagritsajuureravi efektiivsus avaldub tema krambivastases toimes, silelihaste lõdvestamises, seedenäärmete sekretsiooni vähendamises, maomahla eraldumise stimuleerimises, üldtugevdavas toimes. Lagritsajuurest saab kõige lihtsamalt teha teed, mida on mõnus talviste pühade ajal juua paar korda päevas.
  • Viirpuu marjad on väga head vereringele ja sellega seotud elunditele. Nad aitavad soojendada külmetavaid käsi ja jalgu ning on tasakaalustava toimega ja mõjuvad hästi nii kõrge kui ka madala vererõhu puhul. Viirpuu marjades on palju C-vitamiini, mille puudus tekib väga kiiresti ka lühiajalisel ebatervislikul toitumisel. Kõnealuseid marju võib väheses koguses nii süüa kui ka keeta teed. Neid peaks saama hankida igal hetkel igast aapteegist.
  • Ingveri tervistavast toimest ei saa üle ega ümber. Tegemist on äärmiselt kasuliku taimega. Teaduslikult on tõestatud, et ingverijuur on nii põletiku- kui ka valuvastase toimega ning võib asendada edukalt lahjemaid aspiriinilaadseid valuvaigisteid. Üldteada on ka ingveri mõju seedimisele. Ingveriekstrakt aitab väga hästi iivelduse ja oksendamise vastu, samuti ka meresõidul või raseduse ajal tekkiva iiveldustunde vastu. Ingver stimuleerib seedetegevust, leevendab spasme, aidates kõhukrampide, voolmete ja kõhulahtisuse puhul.

Loe veel

Telli kohe ajakiri Maakodu ja võida imeline reis suvisesse Peterburgi! Loosis kaks reisi!
Tellima!

 

 

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare