5 nippi, mis aitavad hoolitseda lehtpõõsahekkide eest


5 nippi, mis aitavad hoolitseda lehtpõõsahekkide eest
Foto: Pixabay.com

Hekkide eest hoolitsemine on nende kauni vormi säilitamiseks hädavajalik tegevus.

Eesaias olevat esindushekki tuleb tavaliselt esimest korda pügada pärast jaanipäeva, järgmine kord sõltub suvest, paras aeg on 4–6 nädala möödudes. Viimast korda pügage septembri algul, sest hiljem ei pruugi lõikehaavad enne külmade tulekut armistuda ning taimed võivad saada kahjustusi.

Tagaaiahekile piisab vahel ka ainult ühest korrast suve jooksul, kui sellest hekikääridega üle käite. Tehke seda juulis või augusti algul.

Mõned nipid:

* Alustage heki pügamist alt, siis kukuvad küljelt ära lõigatud oksad maha ega sega tööd. Kui alustate ülevalt, takerduvad äralõigatud oksad heki alumise, veel lõikamata osa sisse.

* Kui soovite hekki kõrgemaks kasvatada, jätke igal pügamiskorral 5–10 cm juurdekasvust alles.

* Algajal hekilõikajal on kasulik määrata soovitud kõrgus kahe kepi vahele tõmmatud nööriga.

* Lehtpõõsahekk püsib aastaid kaunina, kui selle ristlõige on alt laieneva trapetsi kujuline. Siis saavad ka alumised oksad piisavalt päikesevalgust ja heki alaosa ei laasu.

* Juuli algul uurige, ega hekki ole pugenud kontvõõraid. Kui läheduses kasvab mõni vaher või saar, võite suure tõenäosusega leida hekist nende järeltulijaid. Mida varem te sellised võõrad avastate ja kõrvaldate, seda lihtsam on neist vabaneda.

Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare