Aed on muinasjutt, kuhu tuleb kokku terve pereKairet Pogosti aed Kõrvekülas
Kairet Pogosti aed KõrvekülasFoto: Anni Õnneleid

Tartumaal, Kõrveküla järve ääres asub üks kaunis aed. Kairet Pogost ja Benno Keskpalu teavad, et unistuse täitumiseks ei ole palju tarvis – muld ja taimed, vesi ja käärid.

Aia ilu meelitab Kaireti ja Benno lapsi ning sõpru neid värve ja vorme imetlema. Ka Maakodu käis seda kaunist aeda augusti alguses kaemas.

Kairet tutvustas lisaks aiale mõningaid hooldusnippe.

Näpunäited

Perenaisele meeldib pärast tööd aiast läbi jalutada, korjates ära väikesed umbrohunääpsud ning kurerehade närtsinud õied. Nii on need taimekesed terve suve kenad.

Krundi põhjaküljele on istutatud mägimännihekk. Kairet hooldab mägimände üks kord aastas enne jaanipäeva, näpistades maha nende kasvud kolmveerandi ulatuses. Põõsad muutuvad järjest kohevamaks.

Selleks aastaks said peenrad äärekivi, mulje on esteetilisem ning niita on lihtsamgi. Seda mitmel põhjusel. Aias tuuritab ringi robotniiduk.

Elupuude pügamise võtab Kairet ette kord aastas augustis. Sort 'Smaragd' ei vaja otseselt pügamist, kuid Kairetile meeldib teadmine, et käritöö puudab puud tihedamaks, ka lumi ei jää okstele kinni.

"Käärid on minu lemmiktööriistaks," sõnab ta.

Rohkem sellest aiast saab lugeda kohe-kohe, septembri alguses ilmuvast Maakodust.

Loe veel

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare