Aianduskeskuses Hansaplant näeb maailma kõige kallimat orhideed!


Aianduskeskuses Hansaplant näeb maailma kõige kallimat orhideed!
OrhideenäitusFoto: Hansaplant

Aianduskeskuses Hansaplant näeb sel nädalavahetusel haruldast ja erilist orhideenäitust, mille on üles pannud Saksa tipporhideekasvataja Currlin Orchideen.

Näitusel on kaasas mitmeid erilisi taimi, kuid kõige haruldasem on kindlasti Phragmipedium kovachii, mis avastati looduses alles 15 aastat tagasi ning mille avastamine tõi kaasa palju intriige ja skandaale. Sel aastal on üldse esimene hooaeg, mil seda taime näitustel üle maailma näha saab. Õnneks avas taim napilt enne näitusele jõudmist ka oma õie, nii et haruldust saab näha kogu tema ilus.

Samal ajal Currlin Orchideeni näitusega on Hansaplantis avatud ka Eesti hobikasvatajate orhideenäitus, mille seast valitakse ka publiku lemmik, kõige erilisem taim ning kõige kaunim õitseja. Näituse põnevaim osa ja kulminatsioon toimub juba sel laupäeval, 5. novembril aianduskeskuses Hansaplant Suurel orhideepäeval, mil oma näitust tutvustavad saksa orhideekasvatajad Liina Orle ja Franz Zeuner ettevõttest Currlin Orchideen. Lisaks toimuvad erinevad õpitoad ja loengud orhideedest ja nende kasvatamisest.

Orhideepäeva ajakava:


Kell 11.00 Liina Orle "Hobist tööks - argipäev orhideeaiandis"
Kell 12.00 Merle Toompark "Kahjurid ja nende tõrjumine orhideedelt"
Kell 13.00 Liina Orle "Orhideenäituse tutvustus"
Kell 14.00 Hobikasvatajate näituse võitjate väljakuulutamine. Žüriis Mihkel Saar, Franz Zeuner ja Eevi Haav-Reemets.

Currlin Orchideen pakub müügiks ka taimi – nii looduslikke liike kui ka hübriide, mida masstootmises tavaliselt ei pakuta.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare