Appi, rahapuu hakkab ära surema! Tee kindlaks, kas taimele on loodud õiged kasvutingimused


Rahapuu ehk portulak-turdleht
Rahapuu ehk portulak-turdlehtShutterstock

Ostsin juba teise rahapuu, aga ei oska kuidagi seda turgutada. Esimene puu oli väike ja kidur, teine puu oli ostes suur ja võimas, kuid ikkagi viskab lehti maha. Mida peab tegema? küsib lugeja.

Selleks, et jõuda jälile, mis võiks rahapuule ehk portulak-turdlehe elutegevust häirida, tehke kindlaks, kas olete taimele loonud õiged kasvutingimused:

Rahapuule valige talvel jahe (+10...+15°C) ja valgusküllane kasvukoht. Liiga pimedas ja soojas kohas ning tuhkkuivas mullas muutuvad lehed lõdvaks, kipruvad ja võivad variseda.

Talvel kastke rahapuud vähe, hoidke peaaegu kuivana, kuid jälgige, et taime lehed ei tõmbuks kuivast krimpsu.

Portulak-turdleht talub nii kuiva, päikesepaistet kui ka jahedust. Kasvukohaks on parim hästi valge lõunasse, idasse või läände avanev aknalaud või selle lähedus.

Rahapuule ei meeldi märjad jalad: ülekastmise korral haigestuvad kergesti juured, lehed muutuvad vesiselt pehmeks, tüvi läheb alusel mädanema ja taim hukkub. Liiga märjas mullas kimbutavad taime mädanikud, mis saavad hukatuslikuks.

Taime istutage ümber 1-2 aasta järel, vanemaid eksemplare harvem. Sobib toitainerikas savikas muld, kuhu on lisatud jämedat liiva. Mullasegu ei tohi sisaldada vähekõdunenud koostisosi.

Väetage paar-kolm korda kasvuperioodil, kasutades kaktustele ja sukulentsetele taimedele mõeldud väetist.

Taimede hingeelu tundmiseks on abiks Virve Roosti raamat "Toalilled," Maalehe Raamat

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare