Ei taha sel suvel hekki lõigata? Telli siis hekipügaja!Ei taha sel suvel hekki lõigata? Telli siis hekipügaja!
Shutterstock

Kui tahate puhata või tervislik seisund ei luba ühes asendis olla, siis palgake keegi, kes annab hekile kauni vormi.

Tallinnas asuva RSL Grupp OÜ juht Steven Sillamaa ütles, et neilt tellivad hekilõikust enamjaolt eraisikud, kellel on oma maja ja aed. “Peamiselt soovitakse elupuuheki lõikust. Töid teeme peaaegu alati mahu järgi, väga harva tunnitööna – võib- olla ainult siis, kui maht ja mõned tegurid on arvestamatud, lepime kokku tunnihinna,” selgitab Sillamaa.

Hekilõikuse juures on tema sõnul palju tegureid, mis hinna määravad – alates heki sordist ning lõpetades kõrguse, laiuse ja ka lõikuse ulatusega, aga üldiselt jäävad hinnad 4–6 euro juurde jooksva meetri kohta.

"Hekilõikuse teenust saab odavamalt, kui klient korraldab ise okste äraveo. "Võsaraiet pole tihti ette tulnud, aga alles hiljuti puhastasime Kakumäel umbes 2500ruutmeetrise ala võsast ja selle hinnaks tuli 750 eurot," toob Sillamaa näite.

Hinda mõjutavad tegurid

Raplamaal tegutseva haljastusfirma Teie Aednik OÜ juht Tanel Lagus ütleb, et nemad pakuvad hekilõikamise teenust nii eraisikutele kui ettevõtetele, ja ka nende hind kujuneb jooksva meetri põhjal.

"Hinda mõjutab peamiselt heki kõrgus. Lisaks veel see, kas koristame meie või võtab tellija selle ette. Siin on määravad ligipääsetavus (istutusalad heki ääres, kraavid) ning tekkivate jäätmete hulk, mis utiliseerimist vajab. Hinda mõjutab ka see, millal hekki viimati lõigatud on – kas eelmisel aastal või pole see enam ammu lõikust saanud," selgitab Tanel Lagus.

Seotud lood:

Hindade ülevaade näitab, et Põhja-Eestis on pakkujaid rohkem ja hinnad kodulehtede andmete põhjal mõneti odavamad kui näiteks Lõuna-Eestis. See võib aga tähendada, et Põhja- Eestis on ettevõtteid rohkem, kuid mujal Eestis pakuvad teenust üksikettevõtjad, kelle infot internetis pole.

Allikas: Targu Talita

Loe veel

Telli kohe ajakiri Maakodu ja võida imeline reis suvisesse Peterburi! Loosis kaks reisi!
Tellima!

 

 

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare