FOTOD | Tahad teada, milline näeb välja vene teletähe aed? Vaata järele!

 (11)
Juri Markovski aed
Juri Markovski aedFoto: Marju Reitsak

Maakodu kogenud reisisellid väljendasid aiandusguru Juri Markovski suvila aias oma emotsioone tuntud lausega: võimalik ainult Venemaal!

Hiljutine aiakunstile pühendatud lugejareis Peterburi ei jätnud kedagi külmaks. Võimsad pargid ja suursugused skulptuurid tekitasid reisijates imetlust, paitasid silma ja kutsusid üha sügavamale sellesse toredusse astuma. Kokku sai roheluses jalutatud 66 kilomeetrit ja huvi üha rohkem avastada muudkui kasvas.

Viimasel päeval juhatas kohalik giid reisiseltskonna tuntud agronoomi, aiandusguru ja telenäo Juri Markovski eraaeda.

Et kõik ausalt ära rääkida, tuleb alustada sellest, et tee sinna võrratusse aeda polnud põrmugi muljet avaldav. Bussiaknast mööda vilksatavad lagunenud majad, prügi ja ehitusjäätmeid täis võsastunud hoovid, katkised aiad ja remondis olevad teelõigud tekitasid hinges rahutust: appi, kuhu nad meid viivad ja mida siin ometi näha on?

Järsku peatus buss kesk eelkirjeldatud olustikku ja ladisevas vihmas, lai naeratus näol, ootas Juri Markovski isiklikult kaugeid külalisi. “Tulge, tulge! Astuge aga julgelt edasi,” avas ta olustikuga sobiva värava, mille tagant avanes uskumatu ja jahmatav muinasjutumaailm.

Loe artiklit ja vaata rohkem pilte septembrikuu Maakodust või DIGIAJAKIRJAST!

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare