FOTOD: Taimekasvatajate aknalauad juba haljendavad

 (7)
Tomatitaimed
Salme Pokk kastab tomatitaimi kass Lotte valvsa pilgu all.Foto: Raivo Tasso

Tartus elav Salme Pokk külvas omakasvatatud punase, kollase ja viinamarjatomati seemned mulda päev enne vabariigi aastapäeva.

Algul saunalaval ja nüüd elutoa aknalaual kass Lotte huviorbiidis sirgunud taimed pikeerib ja viib ta sooja garaaži päevavalguslampide alla sirguma. Hiljem istutab naine lopsakad taimed ajalehepaberist ümber pooleliitrise purgi keeratud ja turbamullaga täidetud pottidesse.


Mullu sai pottides taimed viia kilehoonesse 20. aprillil, kuid siis tuli need kattelooriga katta ja külmematel öödel veel jõupaberiga kaitsta. Kasvuhoonesse paigale istutab Salme Pokk oma taimed mai algul ja tomateid peaks saama juuli keskel.

Ene Simmul Avinurmest külvas aga paprika- ja tomatiseemned karpidesse veebruari keskel. “Algul panen karbid kilekotti ja pliidikubu peale, seal on soe ja niiske,” räägib naine. Kui taimed nina mullast välja pistavad, toob ta need aknalauale. Oma kuueruutmeetrisesse kilehoonesse istutab Simmul taimed mai alguses. Külmematel öödel paneb ta kavuhoonesse põlema kalmuküünlad, eemaldades neilt metallist katte. Nii on tal õnnestunud taimed öökülmade eest ära kaitsta. Esimesed tomatid saab ta tavaliselt enne jaanipäeva.

Pika lavakurgi seemne külvab Ene Simmul aga suurde lillepotti ja kasvatab seda aknalaual. Taime seob ta nööriga kardinapuu külge ja esimese kurgi nopibki toas. Soojade ilmade saabudes kolib ta ka kurgi kasvuhoonesse

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare