HEA TEADA: Need 5 toataime on lemmikloomadele ohtlikud

 (1)
Jõulutähed on valmis
JõulutähtFoto: Andres Putting

Kodus elavad loomad ja ka linnud võivad tihti toalillede kallal pahandust teha. Neile meeldib lehti süüa või nätsutada või lihtsalt katki rebida. Kahju lillele on ilmselge, kuid mõni neist võib olla ohtlik ka loomale.

  • JÕULUTÄHT. Taime piimmahl on mürgine ja võib tekitada erinevaid ärritavaid reaktsioone. Õnneks on selle maitse ka väga kibe, mis tähendab, et lemmikloomad seda väga tihti närima ei kipu. Ka inimestel soovitatakse katkiseid lehti palja käega mitte puutuda või siis kiirelt käed ära pesta. Kui käed on taime mahlaga kokku saanud, siis ei tohi mingil juhul hõõruda silmi!
  • RATSURITÄHT. Tema sibulad on suhteliselt mürgised - mitte mingil juhul ei tohi jätta õitsenud ja kuivama pandud sibulaid koertele kättesaadavasse kohta. Tõenäoline on, et nad ei hakka halva maitse ja ebameeldiva lõhna tõttu nendega mängima, kuid parem karta kui kahetseda.
  • LÕHNAV DRAAKONIPUU. Seda taime armastavad närida just kassid. Tal on ka meeldiv lõhn ning puudub hoiatav mõru maik. On täheldatud, et taime söömine või närimine võib tekitada ülemäärast süljeeritust, oksendamist, kõhulahtisust, isutust ja loidu meeleolu.
  • DIFFENBAHHIA. Tekitab närimisel kauakestva põletava tunde suus, samuti kõrvades. Võivad esineda hingamisraskused ja tõsine oksendamine. Väga tihti viib selle taime söömine kodulooma surmani.
  • AALOE. Üllatav, kuid mõned inimesele väga kasulikud taimed on koduloomadele kahjulikud. Aaloe söömine võib tekitada neil külmavärinaid, oksendamist ning üldist väga halba enesetunnet.
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare