HÜVA NÕU | Kuidas kasta ja väetada tomatitaime?

 (1)
HÜVA NÕU | Kuidas kasta ja väetada tomatitaime?
Shutterstock

Tundlike tomatitaimede kastmine nõuab vilumust ja tähelepanelikkust - mullal ei tohi lasta läbi kuivada, samas kardab tomatitaim ka ülekastmist.

Tomatitaimede kastmiseks on parim aeg hommik, sest õhtul kastes säilib kasvuhoones kõrge niiskustase, mis soodustab tomatitaimede haigestumist. Kasvuhoonet tuleks sel põhjusel ka regulaarselt tuulutada, sest kõrge õhuniiskus raskendab tolmlemist ja tugevate viljade kasvamist.

Jahedal ajal tuleks tomateid kasta üks kord nädalas, palavate ilmadega aga 2-3 korda nädalas. Kastmisvesi peaks olema eelsoojendatud ja kindlasti tuleb jälgida, et muld niiskuks sügavuti. Kui kasvuhoones on korralik õhutus ja suvi päikesepaisteline, tasub mõelda imbvooliku süsteemi rajamisele, mis viib vee otse taime juurteni ja vähendab sellega haiguste tekkimist.

Tervete, mahlakate ja punapõsksete tomatite saamiseks on kõige paremad looduslikud toitainerikkad väetised, mida tuleks kasutada nii enne tomatitaimede muldapanekut kui ka kasvuperioodil.

Koduaia kompost teeb pinnase mahedaks ja tomatid magusaks. Kompost sisaldab tomatitaimedele vajalikke makrotoitaineid ja mikroelemente, millest sünteetilistes väetistes enamasti vajaka jääb. Maitsekate tomatite saamiseks kasta taimi kasvuperioodil kompostist tehtud vedelikuga või kõrvenõgestest valmistatud virtsaleotisega. Veel naudivad tomatid mereadru, kanasõnnikut, purustatud munakoori, spetsiaalseid kastmisväetisi ning kohvipaksu.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare