Ideed, kuidas majutada elamisse mitusada toataime


Tiina Preimani toataimed
Tiina Preimani toataimedFoto: Kristjan Järv

Tiina Preimani Sauel asuvas kodus on erinevaid rohelisi hoolealuseid 200–300 ringis. Kuidas kõik toataimed väikesesse elamisse ära mahtusid?

Selleks, et kõik lemmikud majja ära mahuksid, on elutoa akendel taimekardinad. Nimelt meisterdas Tiina elukaaslane Tõnis riiulid, millel potililled istuvad justkui mitmekorruselistel aknalaudadel.

Veel on toas püramiidikujuline alus ja laelamp-riiul, millel kasvavad sõnajalg, helmekaktus ja longus bilbergiad. Kaks ühes meistriteos – riiul ja valgusti – aitab hästi ruumi kokku hoida.

Tiina räägib, et on seemnest vähe taimi kasvatanud, üheks selliseks erandiks on Sprengeri aspar. Taim on nüüdseks kaheaastane ja kasvab elutoas riiulil. Talvel peab olema kasvukoht võimalikult valge ja mitte liiga soe, vastasel korral Sprengeri aspar kolletub ja ajab pikki raagus harusid. Õige hoolduse korral võivad taimel kasvada kuni 1,5 meetri pikkused rippuvad võrsed.

Lopsaka kasvuga taimed vajavad rohkelt ruumi. Õnneks on Tiina elamises ka palju väikesekasvulisi toataimi nagu kaktused ja sukulendid.

Taimi on lisaks elutoale nii köögis, lastetoas kui ka magamistoas.

Tutvu Tiina vahvate toataimedega Maakodu jaanuarikuu paberväljaandes või digiversioonis.

Tiina Preimani toataimed Foto: Kristjan Järv
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare