Ilmus uus raamat kaunitest ja söödavatest püsililledest

 (2)
Ilmus uus raamat kaunitest ja söödavatest püsililledest
---

Väikeses koduaias, kus iga ruutmeeter on rangelt arvel, võiks igast taimest saada väiksemal või suuremal määrala ka kasu. Ilusate ja tervislike püsikute kasvatamiseks leiab soovitusi Toivo Niibergi raamatust "Püsililled roaks ja rõõmuks".

Seda, et mõned kaunid meeldiva lõhnaga lilled ka suurepäraselt maitsevad, teati juba aastasadu tagasi. Kuulus Pärsia filosoof ja ravitseja Avicena, kes elas IX sajandil, olevat osanud valmistada roosi õielehtedest ja suhkrust imepäraseid maiustusi.

Tänapäevalgi leiavad kaunid lilleõied üha enam kasutust piduroogade ja -jookide kaunistamisel ja maitsestamisel. Samas ei ole iga õis söödav ja nii mõnegi maitsmine võib võhikule kurvalt lõppeda.

Raamatust leiab soovitusi järgmiste taimede kohta: aedruut, aedvaak, aedsalvei, angervaks, angerpist, altee, arnika, asperaagus, bergeenia, emajuur, füüsal, humal, hundinui, iisop, iminõges, jalgleht, jumikas, jänesekapsas, kalmus, kanarbik, karikakar, kassinaeris, katkujuur, kellukad, kirburohi, kirikakar, koirohi, kopsurohi, kortsleht, krookus, krüsanteem, kukehari, kuldjuur, kuningakepp.

Loe uute raamatute kohta ka Maalehe Raamatu kodulehelt.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare