Imetle orhideede ilu botaanikaaiasImetle orhideede ilu botaanikaaias
FOTO: RAIGO PAJULA

Pühapäevani, 12. märtsini leiab Tallinna Botaanikaaias aset traditsiooniks saanud orhideenädal, kus on eksponeeritud mitmed haruldased orhideed.

Kaktuste majas on eksponeeritud sellised harva esinevad liigid nagu Cymbidium lowianum, Cymbidium erythraeum, Arpophyllum giganteum, Coelogyne tomentosa. Ka neitsikäpa (Lycaste) uhkeid valgeid õisi sageli ei näe.

Troopika kasvuhoone haruldased liigid on eksponeeritud orhideekapis. Täiesti uued liigid on Laelia harpophylla ja Gomesa croesus.

Palmimajas eksponeeritutest on üsna haruldane Sarcochilus Fitzhartii.

Kuna need taimed on Eestis harva esinevad, siis ei ole neil eesti keelset nime.

Tallinna Botaanikaaia uhkuse – tsümbiidiumi vanad sordid – õitsevad tänavu üsna kenasti ja on eksponeeritud nii palmimajas kui kaktuste majas.

Leia omale orhidee

Nädalavahetusel botaanikaaias müüdavate orhideede valikus on lisaks kuukingale huvitavaid kambria sorte, katleiat, veenusekinga, epidendrumit, vandasid. Mitmekesise sortimendi puhul on kindlasti ostjal ka keeruline valikut teha. Tõelise orhideede armastaja jaoks võivad olla huvipakkuvad lumekuninganna ja liblikkäpp.

Esimene samm orhidee soetamisel on valida terve, eluruumide tingimustesse sobiv taim. Oluline informatsioon taime hooldamiseks on tavaliselt etiketil kirjas. Kõige sagedasemaks taime hukkumise põhjuseks on ülekastmine. Taimed ei õitse juhul kui on kesised valgustingimused ja puudub vajalik jahedam ja kuivem puhkeperiood. Orhideesid ei tohi üle väetada.

Seotud lood:

Orhideede puhul kehtib kuldne reegel – pigem vähem kui liiga palju.

Eevi Siibak, Tallinna Botaanikaaed

Loe veel

Telli kohe ajakiri Maakodu ja võida imeline reis suvisesse Peterburgi! Loosis kaks reisi!
Tellima!

 

 

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare