Jälgi seda nippi ja saad vanapoisid õitsele


Jälgi seda nippi ja saad vanapoisid õitsele
Shutterstock

Siilikkaktused (Echinopsis), rahvasuus vanapoisid, on üsna usinad õitsejad. Kuidas neid aga õierikkuse saamiseks õigesti kasvatada?

Siilikkaktuste keraja vormi säilitamiseks (vanemas eas muutub kerajas kuju küll silinderjaks), liigse tütartaimede tekimise vältimiseks ja rohkeks õitsemiseks tuleks siiski jälgida mõningaid hooldusjuhiseid.

Õitsemise soodustamiseks peaks siilikkaktus talvel saama jahedas (temperatuuril umbes +10°C) puhata. Selleks sobib väga hästi jahe aknalaud.

Puhkeperioodil kaktust ei väetata ning kastetakse minimaalselt, kui temperatuur jääb alla +10°C, siis ei ole vaja üldse kasta.

Kui väetada, siis 2-3 aasta tagant vaid kaktustele mõeldud väetisega. Parim aeg väetamiseks on kaktuste maksimaalse kasvu ajal, so juuni-august. Rohke väetamine õitsemise alguses võib muuta õiepungad tütartaimedeks.

Soojas, väheses valguses ja usina kastmise tulemusena moodustub siilikkkaktusel rohkelt tütartaimi. Ka venib kaktus pirnisarnaselt välja.

Rohkelt tütartaimi võib moodustuda ka siis, kui kaktus on istutatud liiga rammusasse mulda (nt huumusrikkasse kompostimulda) või on väetamisega (eriti lämmastikväetisega) liialdatud.

Õiepungade ilmumisel olla kastmisega hoolas – liiga kuiv muld või ülekastmine võib põhjustada õienuppude mahalangemist.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare