Kas teate, milleks kasutada koera karvu?


Kas teate, milleks kasutada koera karvu?
Shutterrstock

Nii mõnigi inimene on saanud oma lemmiku karvadest head lõngamaterjali, kuid enamjaolt satuvad karvakesed ikka prügikasti. Kuid ka linnud võivad koerakarvad edukalt ära kasutada.

Näiteks võib huski jt koerte karvad koguda lindude metallist toidukonteinerisse.

Jätke pärast talve möödumist see pehme pesamaterjal koos konteineriga aeda, kuskile, kust linnud selle kergesti kätte saavad. Nad kasutavad karvatuustid ära pesaehituse juures, saades mõnusalt pehme aseme.

Huskymuki

Enne meisterda pesakast

Pesakasti kasutavad näiteks tihased, varblased, kuldnokad, must-kärbsenäpid ja teisedki linnud.

Mikk Meister toob välja: "Kuldnokk vajab pesitsemiseks pesakasti põhjasuurusega 120–150 mm, seinakõrgusega 250–350 mm ja lennuavaga 50 mm. Must-kärbsenäpp, tihased (rasvatihane, põhjatihane, sootihane) ning varblased vajavad väiksemat: põhi 80–120 mm, sein 120–250 mm, lennuava 25–35 mm."

Seotud lood:

Järgnevalt kirjeldame, kuidas ehitada tihase pesakast, mis sobib ka teistele väikestele lindudele. Selle põhja suurus on 100 x 100 mm, seinte kõrgus 150–250 mm, lennuava suurus 30 mm.

Milline materjal

Võib kasutada nii lehtpuud kui ka okaspuud (vaadake, et vaiguseid kohti poleks). Puidu paksus peaks olema vähemalt 20 mm. Pesakasti sisse jääv pind peab olema kare, väljapoole jääv pind võib olla sile. Soovitatav on kasutada nn tollist materjali (25 mm).

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare