KASULIK TEADA: Augusti tähtsaim aiatöö tuleb nüüd ette võtta

 (2)
KASULIK TEADA: Augusti tähtsaim aiatöö tuleb nüüd ette võtta
Foto: Pixabay.com

Märkamatult hakkab saabuma sügis. Enne, kui viimane kohal, peaks veel mõtlema taimede turgutamisele. Sügisväetamine on kõige parem läbi viia just augusti jooksul.

Puittaimede edukaks talvitumiseks on esmatähtis, et suvel kasvanud võrsed õigeaegselt puituksid, sest puitumata taimeosad külmuvad talvel ära. Rohttaimed koguvad varuaineid sibulatesse, risoomidesse, mugulatesse jm säilitusorganitesse.

Parim viis puitumise ja varuainete kogumise soodustamiseks on anda taimedele suve lõpul lämmastikuvaba sügisväetist, mis lisaks kaaliumile ja fosforile sisaldab ka mikroelemente.

Eriti oluline on puitumise soodustamiseks anda sügisväetist külmahelladele puittaimedele ja kevadel istutatud välismaist päritolu okaspuudele. Tehke seda augustis varakult, septembris on juba hilja väetada.

Kuid ka külmakindlad puittaimed on sügisväetise eest tänulikud, sest siis on nad kevadel toitainetega paremini varustatud. Neid võib väetada septembri teise nädalani, hiljem antud väetisel on puitumist soodustav efekt väga väike.

Kui aediiriseid pole pärast õitsemist veel väetatud, püüdke see nüüd võimalikult kiiresti ära teha, siis õitsevad nad järgmisel aastal rikkalikult.

Ka murutaimede talvitumisele mõjub augustis lõpus – septembri algul antud kaaliumi- ja fosforirikas väetis hästi.

Roosipeenrasse külvatud sügisväetis soodustab võrsete puitumist ja ka sügisest õitsemist, sest kaalium ja fosfor ning mikroelemendid on õiepungade arenguks väga vajalikud.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare