KEVAD TULEB: 5 nõuannet sparglikasvatuseks


KEVAD TULEB: 5 nõuannet sparglikasvatuseks
Foto: Pixabay.com

Spargel on populaarne ja väga hinnaline köögivili. Ometi on teda oma tarbeks suhteliselt lihtne aias kasvatada.

  • Vaata ringi aianduspoodides - võimaluse korral soeta sealt endale spagliistik või kilepakendis olev, koos teiste püsikköögiviljade risoomide ja juurtega müüdav paljasjuurne taimehakatis. Nii ei pea tulemust liiga kaua ootama, kuna seemnest külvamisel, saab korralikku saaki alles kuni 5 aasta pärast.
  • Spargel on mitmeaastane taim ja sellepärast tuleb kasvukohta hoolega valida. Kasvukoht peab olema soe ja tuulevaikne ning kasvualuses ei tohi olla mitmeaastaseid umbrohtusid. Spargel tunneb end kõige paremini huumuserikkas liivapinnases, mille pH-tase on vähemalt 6,5, see tähendab, et muld peab olema hästi lubjatud.
  • Kui kasvukoha muld sisaldab vähe niiskust ja on toitainetevaene, jääb taime kasv väheldaseks ja varred peeneks. Aspar on võrdlemisi külmakindel (talub kuni -30º C) ja talvitub hästi ilma erilise talvekatteta. Piisab täiesti, kui lume kogunemiseks jätta sügisel taimele umbes 20cm varretüükad. Seevastu on külmaõrnad kevadeti tärkavad noored võrsed ja neid tuleks öökülmade eest näiteks kattelooriga kaitsta.
  • Sparglivõrseid kannab meile tuntud taluaiataim aspar (Asparagus officinalis), seega on istiku saamiseks mõistlik ka tuttavate aedades ringi vaadata. Kui naabri või vanaemaga on kaubale saadud ja luba puhma jagamiseks olemas, tehakse seda järgnevalt:
  • Parim aeg puhma jagamiseks on kevadel, kohe kui taim on kasvu alustanud. Puhmas tuleb maast välja kaevata ja terava noaga tükkideks lõigata, nii et iga tüki külge jääks vähemalt 2–3 võrset. Tükid tuleb panna suurde auku, augu põhja aga taimele alustuseks rammusat toitu: labidatäis kõdusõnnikut, 1 spl täis superfosfaati, 1 tl kaaliumi. “Kõik segatakse hoolega, kastetakse sooja, päikese käes olnud veega ja pärast vee sisseimemist istutatakse taimekesed vahekaugusega vähemalt 50–60 cm,” annab nõu sparglikasvatusest põgusalt kirjutanud Leopold Meensalu.

Asparagusetaim tuleb kindlasti tuttav ette Foto: Wikimedia Commons


Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare