Kodused vahendid, mis sobivad triiphoone puhastamiseks


Kodused vahendid, mis sobivad triiphoone puhastamiseks
Shutterstock

Sügisel on hea ära koristada kasvuhoone, siis saab kevadel kindlamalt alustada.

Kasvuhoone puhastamine aitab ennetada taimehaiguste levikut. Haigustekitajad võivad säilida taimedel, mida peale saagikoristust kasvuhoonest välja ei viida, samuti kasvuhoone puitdetailidel, klaasidel, samuti erinevates pragudes.

Taimekaitsespetsialist Pille Hermann tuletab meelde, et kasvuhoonest ei tohiks teha kohta, kus üle talve hoida aiatööriistu, käru, voolikuid, taimetugesid jm tarvikuid. "Need las olla ikka tööriistakuuris, sest ka nendega võib tuua kasvuhoonesse haigusi või kahjureid,"

"Kodustest käepärastest vahenditest sobib kasvuhoonete puhastamiseks sooda või roheline seep. Lahjendage need leiges vees, valage pritspudelisse ja pihustage pinnad korralikult üle ning pühkige lapiga kuivaks. Kui pritspudelit ei ole, saab ka lapiga hakkama," räägib Pille.

Kes arvab, et soodast ja rohelisest seebist väheks jääb, siis võib proovida desovahendit Virkon-S, mis on laia toimega ning efektiivne haigustekitajate suhtes. Pihustage pinnad, mis soovite puhastada, vahendiga üle. Jälgige, et see jõuaks ka kitsastesse pragudesse ning nurkadesse.

Seotud lood:

Kel kevadel aega, võib enne uute taimede sisse toomist veelkord kasvuhoone üle puhastada.

Enne uute vahendite kasutamist, lugege kindlasti läbi kasutusjuhend ning lahjendamisel jälgige etteantud norme.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare