Kõik, mis hiilgab, ei ole kuld. Huvitava välimusega taimed võivad osutuda pettuseks


Kõik, mis hiilgab, ei ole kuld. Huvitava välimusega taimed võivad osutuda pettuseks
Shutterstock

Kevad on käes ja hobiaednikud uudistavad, mida huvitavat pakuvad veebipoed, lähiajal ka laadad. Enne raha väljakäimist tuleb aga uurida müüja usaldusväärsust ja pakutava taime olemasolu.

"Kollased, sinised, mustad murtudsüdamed (Dicentra spectabilis) on ilmselt nii nummid, et intelligentsustase langeb kolinal ka "haritlastel", ütleb aednik Anu-Kristin Tara.

Põhjalikult võib tutvuda eBay-s seemnete väljapanekuga ja imestada kolmandate riikide sordiaretajate saavutuste üle. AliExpressis pakutavaga tuleb olla ettevaatlik, sest osavad müügimehed teenivad heausklike ostjate arvelt raha.

"Kes tahab päris kollast "murtudsüda", siis võib otsustada hoopis armsa üheaastase hariliku ronisüda (Dicentra scandens) kasuks," soovitab Anu-Kristin, "üheks usaldusväärseks ja pika kogemusega Saksa seemnefirmaks on Jelitto."

Või on kollane murtudsüda eilne päev? Täna võib mõnest kahtlase kuulsusega veebipoes märgata ka vikerkaarevärviliste tomatite seemneid.

"Ma ei tea, kuidas inimesed ajuvaba pilti nähes mõistuse välja lülitavad ja tellivad neoonroosa muru seemet või siniseid tageteseid või bonsai seemneid. Ei tea," kirjeldab üks hobiaednik, "aga põhjendus on alati üks - ah, need olid nii odavad! Põnev oli proovida."

Seotud lood:

Sellel suvel võib kindlasti turul näha taas ka liiliapüramiide.

Kui leidub heausklikke ostjaid, on petistel õnnepäev.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare