Lihtne ja tõhus on kasvatada maitserohelist aknalaual


Lihtne ja tõhus on kasvatada maitserohelist aknalaual
Shutterstock

Iga liik idaneb ja tärkab eri kiirusega, areng sõltub ka sellest, kui soe ning valge on kasvukohas. Hobiaednik Aneli tegi juba salatkressile korduskülvi.

Salatkressilt, rukolalt ja rediselt saab lehti lõigata juba 5 päeva pärast, basiilikul võib kuluda kasvamiseks kuni paar nädalat.

Idanemise kiirendamiseks võib potti algul hoida soojemas kohas, niiskuse säilitamiseks katke see näiteks paberitükiga. Kui ilmuvad välja idulehed, tõstke nõu aknalauale valguse kätte.

Jaanuaris ja veebruaris aidake taimedel kasvada lisavalguse abil, sest päevad on veel lühikesed. Kasutage ikka spetsiaalseid taimedele sobivaid pirne.

Lambi sokli jaoks lammutas Aneli kaltsukast ostetud laualambi tükkideks. "Lambivarjuks on tükk paksemat fooliumi. Kui aknalaud on külm, siis sobib tükk ajalehte karbi alla."

Mida vaja:
  • Turbamulda
  • Plastkarbike
  • Seemned
  • Taimelamp
  • Pritsipudel

"Kümne päeva pärast saab juba salatkressi süüa," rõõmustab Aneli.

Võrseteks sobivad: rukola, põldkännak, spargelkapsas ehk brokoli, paksoi ehk hiina lehtnaeris jt Aasia lehtköögiviljad, redis, kurgirohi, basiilik, salatkress, harilik apteegitill, punapeet, aedhernes, tatar, nisu.

Taimelamp Aneli Toht


Salatkress aknalaual Aneli Toht
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare