Lillehaldjas toob lastetuppa rohelust

 (2)
Lillehaldjas toob lastetuppa rohelust
LillehaldjasFoto: Astrid Lepik

Lillepottidest ja mõnest lihtsasti kasvatatavast taimest saab lastetuppa meisterdada vahva lillehaldja.

Selleks läheb vaja eri suurusega savist lillepotte, natuke rõõmsavärvilist kangast, nööri, pikemat polti koos mutri ja kahe seibiga, joonistamiseks markerit.

Lillehaldja keha ja pea moodustub kahest eri suurusega lillepotist (13 cm läbimõõduga pott kehaks, 11 cm läbimõõduga pott peaks), mis põhjapidi poldi, mutri ja seibide abil ühendatakse. Poldi-mutri abil ühendatavad potid seisavad kindlalt ja stabiilselt koos.

Lillehaldja käed moodustuvad nööride abil kinnitatavatest väikestest, 5cm läbimõõduga pottidest.

Kui lillehaldja detailid on kokku liidetud, võib asuda teda kaunistama. Kleidiks sobib mõni õhem rõõmsavärviline kangas, mis paela abil pottide ühenduskoha ümber kinnitatakse. Loomulikult võib kleidi meisterdada paberist või joonistada otse alumisele lillepotile. Haldja nägu joonistatakse markeri abil ülemisele potile.

Ülemise poti sisse asetada kastmisvee äravalgumiseks alus. Seejärel sobiv toataim, mis lillehaldjale rohelised juuksed annab. „Juusteks“ sobivad kõik rippuva iseloomuga taimed näiteks helksiine, tradeskantsia, tups-rohtliilia, lemmalts, jõulukaktus, helmekaktus jpt. Loomulikult tuleb arvestada, et taim oleks lapsele ohutu. Üsna edukalt võib peaks olevas potis kasvatada ka murutaimi, maitseaimi jpt.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare