LUGEJA KÜSIB: Kui ostan potis ajatatud lumeroosi, kas ta jääb toas ellu, et saaksin ta kevadel aeda istutada?


Muistendi järgi leiti lumeroos sõime lähedalt, kus sündis Kristus, sealt ka nimetus Kristuse roos
Must lumeroosFoto: Astrid Lepik

Lillepoed müüvad potis ajatatud lumeroose (Helleborus). Kuidas seda lille potitaimena toas kasvatada?

Neid kauneid lilli on tõepooles võimalik kevadeni potis kasvatada. Poest koju toodud taimele tuleks valida jahe paik (aknalaud), kuhu paistab hommikune päike ja ülejäänud ajal päevast on vari. Vaatamata sellele, et lumeroose peetakse üldiselt varjutaimedeks, vajavad mürgised kaunitarid vaid osalist varju.

Muld tuleb hoida parajalt niiskena. Liigniiskes mullas kipuvad taime juured mädanema. Taim armastab üsna rammusat mulda, ei sobi kuiv liivane ega ka savine liigniiske muld. Kasvuperioodil kasta regulaarselt väetise lahusega.

Oluline on jälgida, et taim kängu ei jääks, mõningatel lumeroosi liikide juured on üsna kiire kasvuga. Kuigi lumeroosid on pirtsakad juurdujad, tuleb lill vajadusel suuremasse anumasse ümber istutada. Eelistada tuleks savipotti, see materjal reguleerib paremini potis olevat niiskusrežiimi. Samuti peaks istutusnõus olema tagatud hea drenaaž. Poti suurus peaks olema juurepallist kaks korda suurem.

Pärast õitsemist viige taim jahedasse kohta, kastke mõõdukalt ning kevadel istutage aeda. Lisaks võib küsida nõu poest, kus lill müügil on, sest erinevad lumerooside liigid tahavad pisut erinevaid tingimusi.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare