Meelespea: harjuta õuekoera kutsikat ka tubase eluga

 (1)

Berni alpi karjakoera kutsikas.
Berni alpi karjakoera kutsikas.Foto: Heiki Maiberg

Kuidas koerabeebi üles kasvatada, et ta tunneks end oma koeraelus turvaliselt ja kindlalt? Kõigepealt mõelge, kas uuest pereliikmest saab toa- või õuekoer.

Koerakoolitaja Urve Lageda paneb südamele, et majavalvurit kasvatades ei tohiks kutsikat kohe õue elama panna. Esimesel kuul tuleb koerabeebit toas hoida ning temaga koos õues käia. Kindlasti peab jälgima, et talvel võetud kutsikas õues ei külmetaks, seetõttu tuleb temaga palju liikuda ja mängida.

Jättes kutsika kohe õue, võib juhtuda, et koer ei oska inimestega edaspidi suhelda. Kui hoovis on ka teisi koeri, võib kutsikas õppida, et inimene ei ole karjajuht. Toas kasvades saab õuekoer kiiresti selgeks, kes on tema karja liikmed ja kuidas siseruumides käituda. Hiljem, mõne asjaolu ilmnemisel (koera haigus, vanadus või inimese soov seltsi järele) võib majavalvur taas hakata toas elama.

Toas kasvades saab õuekoerakutsikas kiiresti selgeks, kes on tema karja liikmed ja kuidas ka siseruumides käituda.

Koerakasvataja ja -koolitaja Urve Lageda raamatus “Kutsika kasvatamise tarkusi” leiab vastuseid paljudele tõsielulistele küsimustele, millega ta on mitmekümne aasta jooksul kokku puutunud. Ta on hariduselt psühholoog, kes on koolitanud professionaalsel tasemel narko-, lõhkeaine-, pääste- ja jäljekoeri.

Loe veel

Telli kohe ajakiri Maakodu ja võida imeline reis suvisesse Peterburi! Loosis kaks reisi!
Tellima!

 

 

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare