Mida teha, et kurgid ei läheks kibedaks


Kurgid
KurgidFoto: Astrid Lepik

Kurke kasvatades oleme vahel märganud, et mõni kurk läheb kasvades mõruks, mõni aga mitte. Millest see oleneb?

Kurgi maitset rikuvad sellise nimetusega mõruained nagu saponiidid kukurbitatsiinid, mis kogunevad vilja varrepoolse otsa koore sisse. Juba pikka aega on olnud kurgisortide aretamisel eesmärgiks saada võimalikult saagikaid, haiguskindlaid ja iseviljuvaid taimi, mis annaksid mõruainevabu vilju.

Mõrusid kurke saame enamasti lavast, kile alt ja kasvuhoonest. Mõruaine teke on ainevahetuse tagajärg. Seda põhjustavad järsud temperatuuri muutused, sage mullaniiskuse vaheldumine kuivusega ning olukord, mil mõnda aega kestnud pilvisele ilmale järgneb hele päikesepaiste.

Kvaliteetsete hübriidsortide puhul tuleb eriti täpselt kinni pidada agrotehnilistest nõuetest.

Avamaal kasvab mõrusid kurke haruharva, kuna seal ei esine väga kontrastseid keskkonnamuutusi.

Kibeaine olemasolu ja kurgi mõru maitse ei olene sugugi sõnnikuga väetamisest. Viimasega ei tohi aga loomulikult liialdada: kui õhus on ülearu süsihappegaasi, siis koguneb viljadesse liiga palju lämmastikku sisaldavaid aineid, mis mõjuvad halvasti piimhappekäärimisele kurkide hapendamisel.

kurk Foto: Kai Simson
Seotud lood:

Hüva nõu kurgikasvatajale

* Kui mulla temperatuur on alla 9°, kaob juurestikul vee omastamise võime ning kurgitaim närtsib, ehkki mullas on küllalt niiskust. Kui selline olukord kestab pikemat aega, taim sureb. Mulla soojus mõjutab toitainete omastamist rohkem kui õhusoojus.

* Kurgitaime kasv lakkab, kui õhutemperatuur on alla 15°. Õitsemiseks ja viljastumiseks on parim 18–21°.

* Puudulikus mullaniiskuses ja kuivas õhus areneb kurgitaim aeglaselt, esimesed viljahakatised varisevad, vilju moodustub vähe, need ei saavuta normaalset suurust ning head maitset.

* Värsket sõnnikut ei tohi panna mulla pinnale, sest lenduvates ammoniaagiaurudes võib taim hävida.

* Noored kurgitaimed on tundlikud ka mulla kõrge toitainetesisalduse suhtes, seepärast on parem kasutada pealtväetisena nõrka virtsalahust, sõnnikuleotist või vees lahustatud mineraalväetisi.

Kurgid kiletunnelis Foto: Raivo Tasso

* Kurgi kasvukohas peab muld olema ühtlaselt niiske, sest niiskusest sõltub toitainete omastamisvõime.

* Kurgi juured, isegi lehed on väga tundlikud külma ja lubjarikka vee suhtes. Külm vesi vigastab juurekava, eriti siis, kui kastate väga palava ilmaga. Lubjasade rikub lehti.