Miks jõulukuusk okkad maha viskab?

 (5)
Jõulukuuskede müük kaubanduskeskuste parklates
Jõulukuuskede müükFoto: Martin Dremljuga

Lõigatud jõulupuuga võib juhtuda, et ta hakkab väga kiirelt peale kojutoomist okkaid puistama ja näeb juba jõuluaja keskel üsna rääbakas välja. Miks?

Jõulukuused, -nulud saabuvad meile spetsiaalsetest välismaistest kasvandustest, kus nad on maha saetud juba tükk aega enne ostjani jõudmist. Seega ei ole tegemist enam värskelt lõigatud puuga - tihti hoitakse neid isegi mitmeid kuid külmhoidlates ja alles siis saadetakse nö. mööda ilma laiali.

Okaste mahaviskamist põhjustab enamasti suur temperatuurikõikumine. Soojade jõulude puhul ei tohiks see probleemiks olla. Kui väljas (ja ühtlasi ka kuusemüügiplatsil) on tugevad külmakraadid, ning peale ostmist viiakse kuusk koheselt toatemperatuurile, on okkad kerged pudenema.

Lahendusena võiks hoida ostetud puud vähemalt ööpäeva kusagil jahedas, et ta saaks ilma suurema vapustuseta üles sulada. Kindlasti tuleks lasta kuuse tüvest ketas ära saagida, et taim paremini vett sisse võtaks. Kahju ei tee ka erinevad säilitusvedelikud, mida saab vee hulka segada.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare