Miks sibulad ei säili?

 (7)
Sibul kuivab.
SibulavanikudFoto: Bianca Mikovitš

Sibul on köögivili, mida praktiliselt igas kodus leidub. Sügisel säilituskohta pandud sibulad kipuvad vahel juba paari kuu pärast mädanema. Miks?

Sibulate mädanemist põhjustab sibula-hahkhallitus, mida tekitab seen Botryotinia allii. Haigusetekitaja püsib mullas seenemügaratena aastaid.

Koristamise ajal võib olla tegu visuaalselt täiesti tervete sibulatega, haigustunnused ilmnevad alles kuu või paar hiljem. Nii hallitus kui ka mädanik ilmuvad välimistele koorekihtidele või sibulate kaelaossa.

Haigustekitajate arengut soodustab märg koristusaeg ja viljavahelduse puudumine ehk risk on suurem, kui sibulaid kasvatada mitmeid aastaid samas kohas.

Hilinenud saagikoristamine võib samuti soodustada sibulate massilist nakatumist. Sibulate õige koristusaeg on siis, kui kuivsoomused hakkavad värvuma, ent pealsed on veel pooleldi rohelised.

Parim on sibulaid kuivatada 10–15 päeva 30–35° juures ning seejärel järk-järgult tõsta temperatuuri 40–43 kraadini 7–10 päeva vältel.

Seejärel tuleks nad paigutada mitte niivõrd külma, kui pigem kuiva kohta.

Mädaniku ilmnemisel tuleb sibulad viivitamatult sorteerida ja mädanevad teistest eraldada. Tihti on võimalik, et neid saab veel koorida ja näiteks hoidistamiseks kasutada. Haigustunnustega sibulakoored tuleb hävitada ja komposti need kindlasti ei kõlba.

Kusjuures huvitav fakt on, et punased sibulad on säilitushaigustele vastuvõtlikumad kui näiteks valge koorega isendid.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare