Millisesse mulda istutada kanarbik?Millisesse mulda istutada kanarbik?
KanarbikudFoto: Marju Vitkar

Kanarbike ja eerikate aeg on käes. Neid on võimalik saada erinevates värvitoonides ja suurustes ning nad kaunistavad külmal ajal iga kodu. Millisesse mulda peaks nad istutama, et nad võimalikult hästi vastu peaksid?

Kanarbiku jaoks sobib hästi päikseline koht, kuid istutada võib teda ka kergesse poolvarju. Seega on ta ideaalne kaunistama majaesiseid ja rõdukaste.

Kõige sobivam muld kanarbikele on liivane metsamuld, milles on poolkõdunenud okkaid või siis segu turbast, liivast ja mahalangenud okastest (3:1:2). See segu peab olema happeline (pH4,5-5,5)ning selle tegemiseks ei tohi kasutada neutraliseeritud kõrgsooturvast.

Eriliselt lihtne on on neile sobivaid tingimusi pakkuda suletud keskkonnas: aiavaasis või rõdukastis - sinna saab ise segada sobiva koguse parimat mulda. Kõige lihtsam on osta aianduskeskusest rododendronitele või roosidele mõeldud kergelt happeline mullasegu, mida oleks hea segada liivaga.

Kanarbike ja eerikate istutust võib katta peene männikoorepuruga või metsast toodud männiokastega. Vältida tuleks ka istutuse läbikuivamist, samuti tugevat liigniiskust.

Heade tingimuste olemasolul ja kokkulangevusel võivad kanarbikud ka rõdukastis talvituda ja järgmisel kevadel uuesti elule ärgata.

Loe veel

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare

MAAKODU TOP