Mõned toataimed on lausa kriminaalsed. Vaata, millised!

 (26)
18.Tõlvikõisik koos seda ümbritseva kõrglehega
TõlvlehikFoto: Vallo Kruuser

Käes on toataimede ümberistutamise aeg ning hea on siinkohal meelde tuletada, et mitmed populaarsed toataimed on mürgised ja seetõttu ohtlikud nii lemmikloomadele kui ka väikestele lastele.

Paljudes kodudes kasvav Lõuna-Ameerikast pärit valgete õitega tõlvlehik võib tekitada nahaärritust, neelamisraskusi ja iiveldust.

Tuntud toataim on harilik luuderohi, mille lehtede mahl põhjustab nahaärritust ja ville. Eestis kasvab see vääntaim looduslikult Saaremaa ja Hiiumaa lääneosas.

Lõuna-Ameerikast pärit filodendroni lehe näksimine tekitab suus kõrvetustunde ja kerge iivelduse, kuid allaneelamine toob kaasa tugeva kõhuvalu. Korduv kokkupuude nahaga põhjustab allergilise reaktsiooni.

Diifenbahhia võib tekitada häälepaeltes põletikku, mistõttu inimene ei saa enam rääkida. Mahla silma sattumisel tekib valgustundlikkus ja valu. See taim on pärit Lõuna-Ameerikast.

Diifenbahhia Foto: Pille-Riin Pregel
Seotud lood:


Brasiiliast pärit koralltomat on sugulane ohtlike maavitsalistega, kõik taimeosad sisaldavad alkaloidi, mis tekitab nõrkust, uimasust, iiveldust, oksendamist ja südameprobleeme.

Pühadeaegne lemmiktoataim on piimalilleliste sugukonda kuuluv Kesk-Ameerikast pärit jõulutäht, millesse suhtutakse sageli ettevaatlikult tema mürgisuse tõttu. Tema mahl on kergelt ärritava toimega.

Samuti on mürgised viigipuu- ja kummipuu.

Imetledes oma kodus õitsvaid või muidu rohelisi taimi, ärge alahinnake kriminaalsete toataimede väge.

Jõulutäht Foto: Vallo Kruuser
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare