Mõtle kaasa! Kuidas noppida kesklinnas väärt söögipoolistMõtle kaasa! Kuidas noppida kesklinnas väärt söögipoolist
Foto: Birgit Püve

Selleks, et näha kesklinnas kasvamas rabarberit, lehtkapsast ja -peeti ning maasikaid, tuleb näidata üles initsiatiivikust ja sukelduda linnaaianduse maailma.

Linnaaianduse eesmärkideks on kaasata kogukond linna kujundamisse, tuua inimestele lähemale loodus, tutvustada lastele ja noortele taimede kasvatamise võimalusi.

Käesoleval suvel on Tallinnal plaanis rajada istutuskastidega ühisaiad - välja valitud aladele valmivad aiakujunduse lahendused.

2018. aastal on plaanis kogukonna linnaaia rajamine.

Tulevikus on Tallinna Linnaplaneerimise Ametil soov kokku viia aiandushuvilised ja pakkuda neile välja võimalikud aedade asukohad.

MTÜ Rabarber soovib rajada ühisaia Skoone bastionile. "See toob kesklinna, mis tulvil turiste, midagi kohalikku. See on midagi linlastele endile," sõnab MTÜ Rabarber liige Liis Pihl.

Linnapõllumajanduse elavdamine on huvitav protsess, mille käigus tekivad küsimused ka seoses linnas oleva saastega, kas ja kui palju on üldse võimalik kasvatada söödavaid taimi.

Skoone on ümbritsevast linnakeskkonnast kõrgemal, samuti on seal tuuline need tegurid vähendavad saaste jõudmist pinnasesse.

Aleksandri Avatud Aiad

Tartusse on tekkinud mitu kogukonnaaeda. Aleksandri aed ootab harimist, sealne raamatukogu raamatuid ja lugemishimu ning pingid ja kiigud istumist. Aeda on paari kuu jooksul rajatud veekogumissüsteem, kasvuhoone, saviahi, peenrad, istumisplats.

Elava Tartu ehk linnakogukondade võrgustiku liikmed soovivad näha rohelist ja jätkusuutlikku linnakeskkonda.

Loe veel

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare