Näpunäited, mida võtta ette haige draakonipuuga


Näpunäited, mida võtta ette haige draakonipuuga
Shutterstock

Uhke draakonipuu on iga kodu ehteks, mida teha aga siis, kui draakonipuu lehed on pruunid ja kuivanud.

Kas taim on lõplikult ära läinud?

Tehke kindlaks, kas mõni haru on tugevam – siis on mingitki lootus taime päästa. Selleks tuleks haru veel elusa osa pealt maha lõigata, kuivanud lehtedest puhastada ning vette juurduma panna. Samas tuleb aga hoiatada – kui taim näib juba nii surnuna, siis palju lootust ei ole.

Üldiselt aga soovitab aednik Jaan Mettik kuivava või kiratseva draakonipuu omanikele järgmist – vaadake väga korralikult üle taime lehed. Ta räägib, et draakonipuud kiusavad kedriklestad ning kuna tegu on palja silmaga vaevalt märgatavate kahjuritega, ei osata neid sageli märgata. "Vihjeks võiks öelda, et tõsise kahjustuse korral on lehtedel alati imepeent ämblikuvõrku meenutav kirme," märgib ta.

Kui kahjureid pole, soovitab ta võtta taime potist välja ning vaadata, millises seisundis on juured. Kui tegu on olnud ülekastmisega, on juured mädanenud, kui alakastmisega, kuivanud.

Eemaldage surnud juured ning istutage taim uude mulda ja nii suurde potti, et ta juured sinna just täpselt ära mahuvad. Siis jätkake ettevaatlikku kastmist.

Kui selgub aga, et juuri polegi, saab teha olemasolevatest võrsetippudest pistikud, juurutage need vees või niiskes turbas ja kui juured on juba piisavalt suured, istutage mulda.

Vaata lähemalt aednik Jaan Mettiku näpunäiteid draakonipuud kahjustavate villtäide tõrjumise kohta SIIT.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare