Niidipusad koduaeda! Päsmaslillede ettekasvatamine on imelihtne


Suvelilled
Mehhiko päsmaslillFoto: Vallo Kruuser

Meil kasvatatakse külmaõrna suvikuna Kesk-ja Lõuna-Ameerikast pärit mehhiko päsmaslille (A. houstonianum) ja tema hübriidseid sorte.

Korvõieliste sugukonda kuuluv perekond päsmaslill (Ageratum) hõlmab umbes 43 liiki Ameerika troopilistelt ja subtroopilistelt aladelt pärinevaid ühe- ja mitmeaastaseid rohttaimi ja poolpõõsaid.

Päsmaslille tihe ja hästi harunenud puhmas kasvab olenevalt sordist 10-75 cm kõrguseks. Vastakad, veidi munajad lehed on karedakarvased. Niidipusa meenutavad korvõisikud (veel avanemata õisikud näevad välja kui nööbid) on koondunud lehtede kohal asetsevatesse, kuni 10 cm läbimõõduga kännasjaisse liitõisikutesse. Sordist olenevalt võib õisikute värv olla nii valge, lavendlikarva, roosa, punane kui helesinine. Õitseb taim juunist kuni esimeste öökülmadeni.

Ettekasvatamine

Külvake seemned ettevalmistatud külvinõusse hajusalt või ridadena, see teeb hilisema pikeerimise lihtsamaks. Ärge katke külvi õrna mullakihiga. Vajutage seemned mullapinnale õrnalt kinni.

Niiskuse hoidmiseks katke külv idanemise ajaks kile või klaasiga. Toatemperatuuril +18º...+21º C ja valges võtab idanemine aega 6-14 päeva.

Peale tärkamist on hea, kui kasvukoha temperatuur on veidi madalam (+16º C), nii ei veni taimed välja.

Mädanike vältimiseks ärge liialdage kastmisveega. Pikeerige taimekesed esimese pärislehe faasis. Kasvu ergutamiseks väetage juurdunud taimi.

Päsmaslill
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare