NIPP | Tooge maitsetaimed õuest tuppaJärve talu maitsetaimed
Järve talu maitsetaimedFoto: Birgit Püve

Õige pea lõpetavad öökülmad maitsetaimede õueelu. Et kenasti kasvavaid maitsetaimi kauem kasutada, istutage need pottidesse.

Otsige kuurist või kapinurgast paar lillepotti, peske puhtaks, kuivatage ning istutage pottidesse mõned peenralt üles kaevatud basiiliku-, peterselli- ja melissitaimed. Muidugi võite valikut laiendada ka liivatee- ja salveitaimega.

Kaevake maitsetaimed ettevaatlikult peenralt üles, raputage juurte ümbert üleliigne muld maha ning õngitsege juurepallist välja vihmaussid ning umbrohujuured. Seejärel valige sobiva suurusega pott ning istutage taimed sinna.

Poti põhjas peab olema auk liigse kastmisvee äravooluks ning põhi kaetud drenaažikihiga, siis auk ei ummistu.

Pärast istutamist jätke taimed õue, tuule eest kaitstud sooja kohta juurduma. Tuppa tooge taimed alles mõne nädala möödudes. Leidke pottidele võimalikult valge ning jahe paik. Sellisel juhul võite sealt värsket rohelist lõigata kuni jõuludeni ning kauemgi.

Kui ootate maitsetaimede potti istutamisega esimeste külmadeni, jääte tõenäoliselt tühjade kätega. Taimed ei ela sellist kohtlemist lihtsalt üle.

Põhjuseks on kahekordne šokk: esiteks peenralt välja kaevamine ning teiseks õue jahedusest soojale aknalauale toomine. Esimesel paaril nädalal võivad taimed küll oma varuainetest kasvada, kuid venivad välja ning surevad peagi.

Allikas: Targu Talita

Loe veel

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare