Oh imet, tulbisibul saab isegi praegu juurdumisega kenasti hakkama


Oh imet, tulbisibul saab isegi praegu juurdumisega kenasti hakkama
Shutterstock

Tänavune sügistalv on rõõmustanud soojade ilmadega ning tõeline talve pale on seni nägemata. Plusskraadid annavad võimaluse maha istutada isegi tulbisibulad.

Mul jäi mingi osa tulbisibulaid mulda istutamata. Nüüd on need sellised, nagu alumisel pildil näha. Mõtlesin neid ajatada, aga kas võib praegu veel panna külmkappi, et nad külmaperioodi läbiksid? küsis lugeja.

Tallinna Botaanikaaia vanemaednik Marit Mäesaar: "Esimese asjana pakun, et istutage sibulad hoopis maha – kuni maa ei ole külmunud ja temperatuur kõigub 0 kraadi kandis ning kui prognoos ilma jahenemist ei luba. Tulbisibul saab juurdumisega enamasti hakkama, pealekauba on see huvitav eksperiment, millest hiljem teistele pajatada."

Kui soovite oma lähedastele varakevadel rõõmu valmistada, saate alustada ajatamisega.

Marit pajatab, et sibulad võib panna paberkotiga külmkappi, sinna, kus tavaliselt juurikaid hoitakse. Sinna jätke need umbes kaheks kuuks. Pärast seda võib nad 1–3 kaupa potti istutada, hoida veel kaks nädalat nii +12 kraadi juures, seejärel tuua tuppa, asetada pott aknalauale. Pärast istutamist tuleb alustada kergelt kastmisega. Kuivas ei taha juured tekkida, lehtedest ja õitest rääkimata.

Õisi peaks nägema 40–50 päeva pärast.

Erakogu
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare