Potikartul sobib hästi terrassile

 (5)

Kalle Hamburg, etteidandatud seemnekartul, kartul
Etteidandatud seemnekartulFoto: Sven Arbet

Alguses rõõmustavad meeli kaunid kartuliõied, hiljem leiavad valminud mugulad tee kodusesse menüüsse. Tee oma valik ning asu kasvatama.

Paiguta seemnekartulid munaresti ja aseta jahedasse valgusküllasesse kohta idanema. Temperatuur ei tohiks seal langeda alla nulli. Keskmiselt nelja nädala pärast ilmuvad mugulatele lühikesed tumerohelised või lillad idud ning mugulad on mulda panekuks valmis.

Lõika suure plastikpoti külgedele neli võrdset ristkülikukujulist ava. Aseta pott teise plastikpoti sisse.


Pane poti põhja umbes 10-15 cm paksune mullakiht. Vali välja 5-6 seemnekartulit, soovi korral murra ära kõik idud peale kolme ühel pool mugulat. Aseta mugulad, millel jäävad idud ülespoole, mulla pinnale.

Lisa mulda, et mugulad jääksid 15 cm sügavusele mulla alla. Tõusmed ilmuvad mõne nädala pärast. Kui esimesed lehed nina välja pistavad, kata nad mullaga. Ühest küljest kaitseb muldamine varajasi sorte hiliste öökülmade eest, teisest küljest soodustab suurema hulga mugulate moodustamist. Kartulitaimed vajavad regulaarselt kastmist.

Võta sisemine pott välja, et näha kui suureks on mugulad kasvanud. Kui soovid suuremaid mugulaid, siis jäta nad veel kasvama.

Loe veel

Telli kohe ajakiri Maakodu ja võida imeline reis suvisesse Peterburi! Loosis kaks reisi!
Tellima!

 

 

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare