Siili aeda meelitamisel lähtu mõnest lihtsast soovitusest

 (2)

Siili aeda meelitamisel lähtu mõnest lihtsast soovitusest
Kristel Schmitt

Tavaliselt rõõmustavad inimesed aias askeldava siilikese üle, see on jäänud silma ka aiahuviliste portaalis.

Kui soovid, et aias toimetab ringi siilipere, siis tasub aia äärde kuhjata lehehunnikuid. Muru niitmisega tuleb rahulikumalt võtta, sest äärmiselt korrastatud aias siil elada ei taha.

Siilid ärkavad talveunest aprillis, kõigusoojase loomana on ta väga tundlik temperatuuri kõikumistele. Siilidele on head lumerohked talved, sest paks lumi pakub kaitset.

Praegu otsivad siilid partnerit. Poegi on oodata juba juunis, pesakonnas on neid tavaliselt kolm või neli tükki. Suve keskel võib aias liikumas näha ema koos pisikeste siilipoegadega.

Siilil on oma kindel ümbrus, kus ta elab, peab jahti ja ajab teisi siiliasju. Hoolitsege, et ta ei jääks kinni võrkkaeda, tee siili käigurajale veidi suuremad avad.

Kõige rohkem maitsevad talle putukad ja nende vastsed, teod, selgrootud, vihmaussid, konnad ja hiired. Maiuspalana andke siilidele muna, vürtsitamata loomseid toidujäätmeid, juustu, eelkõige aga kassi- või koeratoitu, nii konservis kui kuivtoiduna. Looduses siilid kala ei söö, seetõttu vältige kalamaitselisi toite.

Siile on teolt tabatud ka grillijäänustega, mis on kukkunud maha terrassilt. "Nad söövad räime kassipoegadega külg külje kõrval", jutustab üks aiaomanik.

Piima asemel jätke talle kausike turgutava puhta veega.

Loe veel

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare