Soome sünnipäev toob rambivalgusesse soomlaste lemmiksümbolid

 (1)
Kask – rahvuspuu
Kask – rahvuspuuShutterstock

Soome iseseisvuspäeval tasub meelde tuletada mõningad suure südamega põhjanaabrite rahvuslikud sümbolid ja tähtteosed. Milliseid neist sa juba tead?

Sünnipäeval nagu ikka on paslik taaskord kuulata Jean Sibeliuse "Finlandiat", mille muusikaline kõla on tihedalt seotud kauni, puhta ja võimsa Soome loodusega. Metsas seiklemisest ei saa üle ega ümber Aleksis Kivi teoses "Seitse venda." Põikpäised vennaksed satuvad mitmetesse sekeldustesse, mille käigus kohtuvad ka metsaasukatega.

"Finlandia" ja "Seitse venda" on sügavalt juurdunud Soome kultuurilukku, kirjeldades ühel või teisel viisil Soome jonni ning sealse looduse kargust.

Põhjanaabrite sümboliteks on veel Soome kelgu ja Soome sauna kõrval teised, isegi vähem teadaolevad, rahvuslikud elemendid:

• Rahvuspuu — kask

• Rahvuskivi — graniit

Graniit – rahvuskivi. Koli Rahvuspark Shutterstock
Seotud lood:

• Rahvusloom — pruunkaru

Pruunkaru – rahvusloom Shutterstock

• Rahvuskala — ahven

Ahven – rahvuskala Shutterstock

• Rahvuslind — laululuik

Laululuik – rahvuslind Shutterstock

• Rahvuslill — maikelluke

Maikelluke – rahvuslill Shutterstock

Maikellukese õrnad puhasvalged õied sümboliseerivad looduse ilu ja värskust. Valged õied on suve hakul metsa all kui pärlikeed.

Soome loodust saab võrrelda kunstiteosega, soomlased on sõbralikud ja sooja huumoriga – küllap leiavad nad igakülgset inspiratsiooni ja energialaengut loodusest.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare