Uskumatu: liiliat kaunistab korraga enam kui sada õit!

 (7)

Uskumatu: liiliat kaunistab korraga enam kui sada õit!
liiliaFoto: erakogu

Liiliad suudavad ikka ja jälle aiapidajaid üllatada.

See, et liilia kannab varre otsas paarikümmet õit, pole teab mis suur ime, aga kui neid õisi on varre otsas üle saja, paneb imestama küll. 

liilia Foto: erakogu

Aga just niipalju, üle saja kauni kollase õie kannab Tartumaal kasvav liilia. Aiapidaja Janika Lille sõnul tundub tegu olevat ammuse ja vana sordiga, kuid kahjuks ta selle liilia sordinime siiski ei tea. „Liilia sibulad sain kolme aasta eest emalt, kes seda sorti on juba aastaid kasvatanud,“ ning lisab et liilia ees pole ta kuidagi erilisemalt hoolitsenud, kui teiste taimede eest. 

Uhke liilia kasvab peenras teiste omasuguste seas, vahetuks naabriks on vaid üks aedhortensia. „Väetist ega muud pole taim saanud, aga ülisuurt tähelepanu küll,“ märgib Janika Lill. 

liilia Foto: erakogu

„Liilia vars on jäme ja pisut lapik, kõrguseks vast umbes 50 cm, kuid õite raskuse all ja tugevamate tuulte tõttu kipub ta veidi viltu vajuma,“ kirjeldab Lille ja lisab, et õisi on nii palju, et täpset hulka ei õnnestunud ka mitmekordsel õienuppude ülelugemisel kindlaks teha, kuid kindlasti on neid rohkem kui 120.

Loe veel

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare