Vaata, mida peaks sügisel kasvuhoone puhastamiseks ette võtma

 (2)

Vaata, mida peaks sügisel kasvuhoone puhastamiseks ette võtma
Foto: Pixabay.com

Suve jooksul koguneb kasvuhoonesse haigusetekitajaid ning seinapragudesse ja mullatükkide alla jäävad talvituma kahjurid. Kui kahjustajaid on palju, tehke desotööd kahes järgus.

Veel enne, kui hakkate saaki andnud taimede kuivanud varsi ja muid jäänuseid välja viima, pritsige neid vaskoksiidkloriidiga (60–80 g/10 l).

Kui see saab tehtud, siis pärast kolmepäevast ooteaega ei levita te vanu varsi kasvuhoonest välja viies seeneeoseid.

Kurgi alt vabanenud kasvuhoones lisage pritsimisvedelikule kahjurite tõrjeks Fastacit (15 ml/10 l). Pritsitud taimejäänused põletage välikaminas või muul moel.

Kõrvaldage ka 5–10 cm paksune pinnasekiht, milles on kõige enam kahjustajate algeid. Kasvuhoone mulda kasutage mujal maapinna tasandamiseks või täiteks.

Kui kasvuajal kimbutas taimi juuremädanik, närbumistõbi, valgemädanik, pahknematood vm, tuleb kogu muld või muu kasvualus välja vahetada.

Tasub meeles pidada, et külvimulla võtmine sellisest kasvuhoonest kevadtalvel on üldse halvim tegu, mis te oma taimedele teha võite.

Pärast kasvupinnase väljaviimist pritsige kasvuhoone põhja, seinu ja klaase tugevama desolahusega, näiteks 300 g vaskoksiidkloriidi lisatuna 10 l veele.

Kaste, aluseid ja riiuleid peske kaaliumpermanganaadilahuses (10 g/10 l veele), tööriistu leotage 1–2 tundi samasuguses lahuses ning loputage seejärel üle puhta veega.

Loe veel

Telli kohe ajakiri Maakodu ja võida imeline reis suvisesse Peterburgi! Loosis kaks reisi!
Tellima!

 

 

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare