Vaata, miks vaarikas `Polka` nii popp on


Vaata, miks vaarikas `Polka` nii popp on
Vaarikas `Polka`Foto: Raivo Tasso

`Polka`on viimase aja üks populaarsemaid vaarikasorte, mida iga aednik omale vähemalt paar taime tahab koju soetada. Miks ta siis nii eriline või teistmoodi on?

`Polka` sordil on mitu head omadust, mida teistel sortidel ei ole.

Esiteks kannab ta saaki samal aastal kasvanud võrsetel, mis välistab külmakahjustused ning mitmed vaarikatele omased haigused. Samuti tähendab see, et tegelikkuses võib taime ka täielikult maha lõigata, kui on soov puhmast noorendada ning ei pea kindlasti mõnd eelmise aasta oksa hoidma, et saak oleks ikka tulemas. Kui siiski jätta puhmas puutumata, saab taimelt saaki kaks korda aastas - eelmise aasta võrsetele ilmuvad marjad tavapärasel ajal koos teiste sortidega, ning uutele alles hiljem.

Kõnealusel sordil on väga pikk saagiaeg. Kuigi marjad valmivad suhteliselt hilja - enamasti alles siis kui teised vaarikad hakkavad saagikandmist lõpetama, tuleb neid jätkuvalt juurde põhimõtteliselt kuniks lumi maas. Ei ole harvad juhused, kui `Polka` taimelt on vaarikaid saanud korjata veel pehmel novembrikuu lõpul.

`Polka` vaarikad ei ussita. Kuna tegemist on hilise valmimisega sordiga, siis vaarikamardikad, kelle vastseteks on vaarikate sees elavad ussid, enam ei lendle. Nende pesitsusaeg on siis juba möödas ning vaarikad ongi ussidest täielikult puutumata.

Seotud lood:

Taimel on erakordselt suured ning hea maitsega vaarikad. `Polka` on ideaalne lauavaarikas niisama söömiseks ning igati sobiv kõikvõimalike magustoitude kaunistamiseks. Tema viljad teevad välimuselt ja maitselt silmad ette nii mõnelegi tuntud sordile.

Lõpetuseks on vaarikapuhmik tugevate vartega ning püstise kasvuga, mistõttu ta ei kipu iseenesest lamanduma ning hoiab kenasti ka ilma olulise toestuseta oma kuju.