Vaata nimekirja jaanuarikuu aiatöödest


Vaata nimekirja jaanuarikuu aiatöödest
Shutterstock

Jaanuar on aedniku jaoks tavaliselt vaikne kuu, kuid siiski ei tasu väärtuslikku aega lasta raisku. Mõned olulised tegevused tuleb just nüüd ette võtta.

Mõnel pool on maa kaetud lumevaibaga, teisel pool näitab talv oma halli palet. Püsivad soojakraadid teevad keerulisemaks ka taimede katmise.

Mis töid teha jaanuaris:
  • Kui lõpuks saabub paks lumi, tuleb seda aeg-ajalt okaspuuvormidelt ja õrnade okstega põõsastelt maha raputada – vastasel korral võib lumi taimed vormist välja vajutada või oksi murda.

  • Lumerookimisel pidage meeles, ärge kuhjake lund peenardele – parem on see ühtlaselt mööda aeda laiali laotada, kui teist võimalust ei ole.

  • Koos lumega saabuvad ka närilised ja metsloomad, kes toiduotsingutel tihti viljapuuaedadesse kipuvad. Kui tüvekaitseid pole veel paigutatud, siis sellel aastal on selleks veel võimalus.

  • Pintseldage tüvesid spetsiaalsete aianduspoodides pakutavate vahenditega, mis hoiavad loomad eemal ja kaitsevad puu koort ka kevadise päikese kahjuliku mõju eest.

  • Okaspuudele võib paigutada varjukangad – siis on kevadel üks mure vähem. Päikesepõletus on kiire tekkima ja tihti võib üks ununenud päev olla piisav, et taimed saaksid kahjustada.

  • Keldriomanikud, vaadake kriitiliselt üle säilitatavad aiasaadused. Eemaldage kõik riknenud viljad koheselt teiste hulgast – säilitushaigused levivad kiiresti, kogu hoiustatud saak võib ootamatult roiskuda.

  • Toataimed vajavad hoolt ja armastust. Tihti õitsevad orhideed kogu talve - hoidkem nende elul silma peal, et neil lehed ei oleks tolmused ja kahjurid ei kimbutaks. Sama käib ka kõigi teiste toataimede kohta. Kuna valgusolud on kehvad, on lehtede puhtus ja õiged niiskusolud veelgi olulisemad.

  • Jaanuar on paras aeg teha inventuur seemnevarudes ning koostada nimekiri seemnetest ja külvitarvikutest, mida oleks vaja osta – kevad jõuab kohale kiiremini, kui me arvame.
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare