Vahvalt värvikad ja muidu viguriga tomatid

 (4)
Vahvalt värvikad ja muidu viguriga tomatid
Black CherryFoto: Astrid Lepik

Tavaline tomat on ikka punane ja ümara kujuga. Kuid seemnelettidelt leiab ka iseäraliku värvi või kujuga tomati seemneid, mis nende kasvatamise põnevamaks muudab.

* `Black Cherry`on varajane, kõrgekasvuline sort, mis sobib kasvatamiseks rõdul, talveaias või kasvuhoones. Vili on ümmargune, väike ja väga maitsev, kaalub 15-20 grammi. Taim ei vaja toestamist ja kärpimist. Väikesed tomatid sobivad nii salatisse kui roogade kaunistamiseks.

* `Purple Calabash` on keskmiselt varajane, kõrgekasvuline (indeterminantne) sort. Ebatavalise värvusega viljad on maitsvad ning kaaluvad 150-170 grammi. Tumedates viljades on lükopeenisisaldus tunduvalt suurem, kui punastes. 

* `Noire de Crimée` on maitsvate ja tumedate, 170-180 grammi kaaluvate viljadega sort. Taimed on kõrge kasvuga. 

* Väikeseid pirne meenutavad tomatid `Yellow pearshaped` ja `Radana` on keskhilised, indeterminantsed sordid. Väga hea maitsega viljad on väikesed, kaaluga 15-20 grammi. Sobivad kasvatamiseks nii rõdul kui kilekasvuhoones.

* `San Marzano`on indeterminantne (taime kõrgus 1,5-1,8 m) ja keskvarajane sort. Hea maitsega viljad on piklikud, kaaluga 90-110 grammi. Sobivad nii värskelt tarbimiseks, konserveerimiseks kui mahla valmistamiseks.

* Sordil `Red Pear`on suured, pirnikujulised ja ribilised viljad, kaaluga 200-250 grammi. Tegemist on keskvarajase ja kõrgekasvulise sordiga. Maitsvad viljad sobivad nii värskelt tarbimiseks kui mahlaks ja kastmetesse.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare