VIDEO: Tõelistele roosigurmaanidele! Vanemaednik Else Liventaal tutvustab lähemalt Kanada roose

Maakodu botaanikaaias

Tallinna Botaanikaaia vanemaednik Else Liventaal tutvustab Kanada roose ja ootab kõiki huvilisi sellel nädalavahetusel botaanikaaias toimuvatele Roosipäevadele. Vaata lähemalt ajakava!

22.-23. juulil toimuvad Roosipäevad püüavad leida vastust küsimusele "Kes te olete, nüüdisroosid?"

Mõned hurmavalt lõhnavad põõsad avavad oma õied vaid korraks südasuvel. Need on enamasti vana aja roosid, kes õitsevad vaid ühe korra. Rohkem aega võib imetleda aga nüüdisroose, kes õitsevad südasuvest kuni hilissügiseni. Mis nad on? Või kes nad on?

Rodoloogid üle maailma on jaganud roosid kokkuleppeliselt vana aja roosideks (Old Garden Roses) ja nüüdisroosideks (Modern Roses).

Pöördepunktiks, millest alates algab nüüdisrooside ajalugu, peetakse esimese teehübriidroosi ’La France’ aretamist 1867. aastal.

Roosid, kes aretati peale 1867. aastat, said oma väärtuslikud omadused nagu rikkaliku värvivaliku ja korduva õitsemise hiina kibuvitsalt ja teistelt liikidelt ning sordirühmadelt, mis võimaldab nautida rooside õiteilu ka meie kliimas suve algusest kuni hilissügiseni.

Ajakava laupäeval ja pühapäeval:

12.00-16.00 konsultatsioon Rein Joostilt ja Else Liventaalilt

12.00-16.00 akvarellimise töötuba lastele

Seotud lood:

12.00-16.00 taime- ja looduskosmeetika müük

12.00 ekskursioon rosaariumis (eesti keeles)

13.00 ekskursioon rosaariumis (vene keeles)

15.00 ekskursioon rosaariumis (eesti keeles)

Akvarellimise töötoa korraldab kunstiring "Värv pintslil", osavõtt 9 €. Ühe akvarellpildi tegemine võtab 1-2 tundi, töötoaga saab ühineda jooksvalt.

Helga Taimeaed pakub suures valikus püsikuid. Roosiistikuid müüb Rein Joost, looduskosmeetikat Ingli Pai.

Ekskursioonidele eelregistreerimist ei toimu.