Vooljas konnatatar toob soolase trahvi

 (7)

Vooljas konnatatar toob soolase trahvi
Vooljas konnatatar toob soolase trahvi

Invasiivsed taimed teevad maailmas palju kurja.

Suurbritannias on vastu võetud seadus, mille alusel võib isikut, kes on mõne niisuguse taime kontrolli alt välja lasknud, tõsiselt trahvida.

Suurbritannias loetakse üheks ohtlikumaks invasiivseks taimeks vooljat konnatatart (Fallopia japonica) ning tema kontrolli alt väljumise eest võib eraisikut trahvida kuni 2500 Inglise naelaga (u 3200 eurot). Firmade puhul on summad muidugi suuremad ning samasuguse olukorra tekitamise eest võib äriühingut trahvida kuni 20 000 naela ehk u 25 300 euroga. Peale voolja konnatatra kuuluvad samasugusesse ohtlikkuse- ja trahviklassi ka meil siin-seal loodusesse levinud hiid- ja Sosnovski karuputk (Heracleum mantegazzianum ja H. sosnowskyi) ning verev lemmalts (Impatiens glandulifera).

See, et invasiivsed umbrohud võivad tõsiselt mõjutada looduslikku mitmekesisust, ei tohiks kellelegi üllatusena tulla. Uue seaduse valguses on murelikuks muutunud aga ka Suurbritannia kinnisvaraomanikud. Kui neid võivad ähvardada trahvid, ei taha rentnikud enam rendilepinguid pikendada või soovivad vähemalt rendihindade olulist alandamist. Langeda võivad ka nende kinnisvaraobjektide hinnad, millel kasvab mõni invasiivseks ning seega trahviohtlikuks kuulutatud umbrohi.

Loe veel

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare