11 nippi, millega kass jõulupuust eemal hoida

 (20)
Kass jõulupuul
Kass jõulupuulFoto: Merle Laube

Kui kass märkab äkitselt tuppa kasvanud kuusepuud, millel veel toredad pallikesed okstel, arvab ta kohe, et uus mänguasi toodud ning esimesel võimalusel püüab ta selle otsa ronida.

Seda, et kass puult kukkudes või puud kaela tõmmates endale viga võiks teha, ei maksa karta, sest kass on selleks liiga kiire ja osav ning jõuab langeva puu alt ära hüpata.

Külla aga suudab kass jõulupuu kallal küllaga hävitustööd korda saada. Lisaks sellel on kassidele ohtlikud kuuseokkad, kuusevesi, kard ja purunenud jõuluehted.

Kuidas kaitsta kuuske ja kassi?

  • Laske puul mõnda aega toas lihtsalt olla, enne kui hakkate seda ehtima. Las teie kass uurib seda. Kohelge puud, nagu poleks see midagi erilist. Mida rohkem te millestki elevil olete, seda entusiastlikumaks muutub kass. Mõned kassid kaotavad huvi puu vastu kohe, kui on saanud oma uudishimu rahuldatud.
  • Kui teie kass siiski ei suuda puust eemale hoida, pange puu püsti nii kindlalt, et kass ei suudaks seda ümber ajada. Valige tugev kuusejalg ja ankurdage puu ka lakke, kasutades selleks näiteks konksu ja õngenööri.
  • Mässige ümber tüve foolium, kuna kassidele ei meeldi enamasti seda mööda ronida.

Foto: Erakogu

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare