65 aastat vana nõudekollektsioon sai uued sinised toonid65 aastat vana nõudekollektsioon sai uued sinised toonid
Foto: Iittala

Rahvusvahelist tähelepanu pälvinud ning klassikuks tituleeritud lauanõude kollektsioon “Teema” on vahetunud aastanumbri puhul saanud värske ilme kahe uue värvi näol - karge helesinine ja uudne täppidega tumesinine.

Kaj Francki 1952. aastal loodud „Teema” kollektsioonis on olulisel kohal olnud alati lisaks kvaliteedile ja hoolikalt läbimõeldud detailidele ka värvid.

Algusaastatel oli kollektsioon saadaval viies erinevas värvis, millele lisandusid peagi mitmed teised rikkalikud värvitoonid. Ja kuigi “Teema” on aastate jooksul läbinud mitmeid arendusetappe, on üks asi püsinud muutumatuna - kollektsioon esindab Iittala rikkalikku värvivalikut ning keraamika värvimise tipptaset.

Kaj Francki kirg luua mitmevärvilisi lauanõusid ja käsitsi valmistatud detaile, aitas Iittalal välja arendada tehnika, mis tagab ideaalse glasuurimise.

Iittala keemiateadlased on oma pika ajaloo jooksul loonud üle 20 000 glasuuritooni. Nende seas ka uhiuued helesinine ja täppidega tumesinine.

Foto: Iittala
Seotud lood:

Helesinine glasuurvärv on kerge ja õhuline lisa olemasolevatele „Teema“ kollektsiooni värvitoonidele – mustale, valgele ja hallile.

Omapäraselt täpiline sinakas lõpptulemus lisab kollektsioonile ilmekust – heledad täpikesed kumamas sinisel taustal. Mustri loomiseks on kasutatud erilist meetodit, kus glasuur sisaldab pisikesi osi, mis kuumutusahjus ei sula, vaid millest moodustubki täpiline muster.

Iga tassi ja taldrikut kaunistav õrnalt täpiline ja kaootiliselt stiilne muster on unikaalne.

Loe veel

Telli kohe ajakiri Maakodu ja võida imeline reis suvisesse Peterburi! Loosis kaks reisi!
Tellima!

 

 

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare