Eesti iseõppiv väikemaja valiti World Architecture Festivali finaali

 (8)
Eesti iseõppiv väikemaja valiti World Architecture Festivali finaali
KODA.Foto: Paul Kuimet

Eesti ettevõtte Kodasema loodud väikemaja prototüüp KODA valiti World Architecture Festival võistluse finalistide hulka. KODA on üks üheksast väljavalitust väikeprojektide kategoorias.

Eestist on varem World Architecture Festival võistluse finaali jõudnud viis projekti.

KODA on säästlik ja liigutatav väikemaja, mis tänu sisseehitatud IT-tarkusele on iseõppiv ja ümbritsevaga kohanduv. Maja arendatakse Tallinna külje all asuvas tehases koostöös paljude ekspertidega Eestist ja mujalt. KODA esitleti esmakordselt 2015. aasta sügisel Tallinna Arhitektuuribiennaalil ja Disainiööl.

World Architecture Festival on iga-aastane arhitektuurivaldkonna suursündmus, mis toimub alates 2008. aastast, hõlmates konverentsi, näitust ja võistlust. Sel aastal toimub festival 16.-18. novembril Berliinis, kus auhinnale kandideerib 343 projekti 32 kategoorias 58 riigist. 2016. aasta võitjad selguvad 18. novembril. Kõigi finalistide hulgast valitakse ka maailma aasta hoone (World Building of the Year).

Võistluse žüriisse kuuluvad arhitektid juhtivatest arhitektuuribüroodest üle maailma, arhitektuurikoolide juhid ja professorid, valdkonna kriitikud ja toimetajad erialameediast, nende seas arhitekt ja 2012. aasta Veneetsia arhitektuuribiennaali peakuraator David Chipperfield, The Bartlett School of Architecture professor Frédéric Migayrou ja ArchDaily peatoimetaja David Basulto.

Seotud lood:

KODA on festivali võistlusel üks üheksast väljavalitust väikeprojektide kategoorias. Teised väikeprojektide finalistid on näiteks üleujutustega kohanduv praamiterminal Austraalias, malaaria ja teiste ohtlike nakkushaiguste eest kaitsvad elamud Tansaanias, savist ja põhust muuseum Venemaal, pop-up raamatukogude võrgustik Filipiinidel.

Eestist on varem World Architecture Festival võistluse finaali jõudnud viis projekti: Eesti Kunstiakadeemia Uus Maja (EFFEKT, 2009), Must maja Nõmmel (EA Reng, 2011), semi-autonoomne leiliruum (Arhitektuuribüroo PLUSS, 2011), Sõmeru keskusehoone (Salto AB, 2011), Lennusadam (KOKO arhitektid, 2012; kahes kategoorias).

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare