Filmitegijad otsivad võttepaigaks vana talumaja. Äkki sinu kodu sobib?

 (7)

Talumaja
Foto on illustratiivne.Foto: Bianca Mikovitš

"Oleme planeerimas filmivõtteid Lõuna-Eestis. "Eia jõulud Tondikakul" on Eesti Vabariik 100 raames valmiv täispikk koguperefilm, mille võtted peaksid plaani järgi leidma aset 2018. aasta jaanuarist märtsini," kirjutab võttepaiku otsiv Kalev Smidt.

Filmi lugu on järgmine: kui üheksa-aastase Eia vanemad saavad ootamatult teada, et peavad koduse jõulupuhkuse asemel hoopis välismaale komandeeringusse sõitma, veedab tüdruk talvise koolivaheaja maal vanaisa juures, kelle olemasolust tal seni aimugi polnud. Nende paari nädala jooksul õnnestub Eial leida endale parim sõber, kaevata oma perekonna põhjatust riidekapist välja luukere, viia kokku kaks teineteist armastavat inimest, avastada kesk lumist muinasjutumaad üks haruldane lind ning päästa hukule määratud põlismets.

Kuigi filmi võtted paistavad tänast päeva arvesse võttes veel terve aasta kaugusel, on enne filmimist kavas hulk erinevaid ettevalmistusi. Sestap ongi alustatud võttekohtade otsinguga. "Hetkel otsime filmi ühte peamist tegevuspaika, mis kannab filmis Tondikaku nime," selgitab Smidt.

Talu esimeseks otsingualaks on valitud Otepää, Puka, Sangaste ja Valgjärve vallad.

"Tondikaku taluks otsime vanemat talukohta metsalagendikul või metsa serval, mis võiks ideaalis olla rehielamu või vana palkmaja tüüpi peahoonega ning selle ümber olevate sama tüüpi kõrvalhoonetega. Hooned ei pea olema säilinud ilmtingimata autentsel kujul ning võivad olla väliselt renoveeritud. Peamaja katus võiks olla mitte eterniidist. Taluhoovile võiks ka jääda väike tiik koos saunaga. Samas mõistame, et ideaali leida on keeruline ning filmi jaoks on meil võimalus oma talukohta kombineerida (saun ja tiik ühes kohas, peamaja teises kohas)," tutvustab Kalev Smidt plaane.

Seotud lood:

Siseosas võiks talu olla säilinud ehk enam esialgsel kujul. Eriti soovitakse näha endisaegseid puitaknaid. Oluline on ka see, et maja siseosa ei pea asuma samas kohas, kus välisosa.

Talu nii väli- kui siseosa kirjeldavad referentspildid, mis kirjeldavad võimalike otsitavate variantide meeleolu ja üldist väljanägemist, leiab siit.

Filmitegijad on tänulikud iga vihje ja väikese abi eest, mis võivad neid otsitavale lähemale viia.

Ühendust saab võtta nii e-posti vahendusel (kalevsmidt@gmail.com) kui telefonitsi (53 414 787).

Loe veel

Filmi tootjateks on Luxfilm ning Kinosaurus Film, režissööriks ja stsenaristiks Anu Aun ning produtsentideks Maie Rosmann-Lill ja Maario Masing.

Telli kohe ajakiri Maakodu ja võida imeline reis suvisesse Peterburi! Loosis kaks reisi!
Tellima!

 

 

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare