FOTOD: Elu läbi värvilise klaasimaailma

Hansaklaas OÜ vitraažid ja ehted Foto: Sven Arbet

Rapla vallas Kuku külas ning ilusa nimega Maasika talu päikesekollases pikas majas naudivad maaelu võlusid Ülle ja Andres Kull. Nad on ühendanud kasuliku meeldivaga ehk oma töö ja hobi.

Veerand sajandit riigitööd ja korterielu sai neile endilegi pisut ootamatult otsa. Välk lõi sisse 13 aastat tagasi, kui ajalehes hakkas silma üks majamüügi kuulutus. Nad olid juba tasapisi hakanud klaasitööd tegema, aga tööruumid Harkujärve korteris olid väikesed. Mitut puhku oli juttu olnud maale elama asumisest, sest mõlemale meeldis loodus. Aga seda kuulutust nähes sõitsid nad joonelt kohale ja tundsid oma maja kohe ära. Pikemalt plaane tegemata Kullid selle ostsidki ning alles siis vaatasid ringi, et mis me siis nüüd õieti tegime.

Naine ei soovinud enam haiglaõe tööd jätkata ja meeski polnud nõus kellast kellani ametit pidama. Ega muud, kui tuli ise endale talus töökoht luua. Paari-kolme aasta jooksul prooviti seda ja teist äriplaani, aga õiget keemiat nendega ei tekkinud. Vitraažid, klaasist meened ja ehted olid just popiks saamas, see töö otsustatigi nüüd suuremalt ette võtta.

Metsaäärne koht on kena. Elu teeb veel mõnusamaks see, et kümne kilomeetri raadiuses elab pea pool Ülle suguvõsa, alates emast ja õest. Kiirtena jooksevad nüüd nende teed kokku Maasika tallu.

Pikemalt loe juba Maakodu juuninumbrist!

Edasi lugemiseks logi sisse, telli digipakett või osta artikkel
0,59 € Osta artikkel
Tutvu maksevõimalustega >>
 

Konkursil "Eesti kauneim maakodu 2017" osalemiseks täida järgnevad väljad:

Kontaktid:

Maakodu


Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare