FOTOD: Köök, mille ehteks on suguvõsa ajalugu ja käsitööpärand

 (2)
Foto: Birgit Püve

Repsu talu köök on väike, kuid vaadata on siin palju. Talu perenaisel Ene Piiril ei paista värvikatest taaskasutusideest küll puudu tulevat.

Käsitöö- ja taimekasvatustalu köök pole kuigi suur ega mööbliga üle kuhjatud. Seda paremini jäävad silma siin tehtud omanäolised esemed. Sisenejaid paelub kohe palksein, mille keskmesse on põletatud kaunis muster. Keskikka jõudnud inimestele on selles midagi tuttavlikku. Ene selgitab rõõmuga, et see naivistlik pildike talu perenaisest on pärit vanalt köögivaibalt. Vaibake kuulus kunagi tema vanaema köögiaksessuaaride hulka. Arvatavasti oli see tehtud 1950ndate alguses.

Kui nüüd mõne aasta eest Repsu talu köögis remont oli ja üks vahesein palkide puhastamise järel ruumikaunistuseks jäi, kopeeris Ene selle mustri palkidele. Seesugused piltidega vaibakesed rippusid omal ajal paljudes taluköökides, kas siis puukasti või plekist veeämbrite taga seinal.

“Tegelikult oli mu vanaemal Lilli Raendil omal ajal igal laual tikitud linik. Ta armastas tikkida nii käsitsi kui masinaga. Mustreid oli väga palju. Temast alles jäänud mapp mustrilehtedega on minu käes hoiul olnud,” paljastab Ene oma inspiratsiooniallika.

Edasi lugemiseks logi sisse, telli digipakett või osta artikkel
0,59 € Osta artikkel
Tutvu maksevõimalustega >>
 

Konkursil "Eesti kauneim maakodu 2017" osalemiseks täida järgnevad väljad:

Kontaktid:

Maakodu


Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare