FOTOD: Muhumaa aiast inspireeritud kuldne ilu valgetel portselannõudel

 (4)

Riima Randviir - Muhu portselaniaed Liival
Foto: Sven Arbet

Muhumaale kauni iluaia rajanud Riima Randviir pole nukrutsedes kevadet oodanud, vastupidi – talv kulges töiselt. Kui aed puhkab, on tema pintsel hoogsalt ja väsimatult portselani kirjanud.

Vanaemalt päritud sünnikodus – Uisu talus – on Riima nüüd juba veidi üle seitsme aasta alustanud hommikuid portselani maalimisega. Talle meeldib seda teha loomulikus valguses. Nii jõuavad eelmise suve elamuslikud mõttemustrid nõudele, et siis, kui külalised taas värava taga, oleks ilusate nõude varu olemas.

Nagu aed, on ka nõud siin talus esinduslikud ja kaunid. “Vahet ei ole, kas maalin pintsliga valgele portselanile või taimmaterjaliga aialõuendile. Igasugune loomisprotsess teeb mind rõõmsaks,” lausub ta.

Riima maalitud portselannõud küütlevad päikesekiirtes. “Mulle meeldivad kulla- ja vasekarva nõud. Neis on soojust. Paljud mõtlevad, et kullatud nõud ei sobi igasse interjööri, eriti lihtsa maakodu stiiliga, aga mina nii ei arva. Kullatripsulisi nõusid on võimalik kombineerida ja sobitada pea igasuguse sisustusstiiliga. Ainult rohkem mängulisust ja julgust!“ innustab Riima.

Pikemalt ja põhjalikumalt loe Riima Randviiru aiast ja portselannõudest Maakodu aprillikuu erinumbrist Suvi Aias, kas digivariandist või paberkandjal ajakirjast, mille leiad ajakirjanduse müügilettidelt.

Loe veel

Telli kohe ajakiri Maakodu ja võida imeline reis suvisesse Peterburgi! Loosis kaks reisi!
Tellima!

 

 

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare